Oświetlenie led do domu i ogrodu,żarówki ledowe,gu10 led,zarówki gu10
Sklep stomatologiczny Poznań
Sklep Spadental -
Producent parapetów zewnętrznych aluminiowych i stalowych
Sejfy gabinetowe
Siłownia Wrocław
Fotografia ślubna Poznań
Systemy ERP - Comarch OPtima
strona główna
Dodaj stronę
Kategorie
Jak to działa
Regulamin
Kontakt

Sole kamienne w Polsce

Punkty: 30 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:30 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]
Sól w Polsce jest wydobywana z dwóch głównych złóż należących do formacji cechsztyńskiej. Pierwsza kopalnia soli różowej oraz białej znajduje się w Kłodawie, natomiast druga na dolnym śląsku w zagłębiu miedziowym. Zasoby geologiczne w sól kamienną w Polsce są praktycznie nie ograniczone ale w pewnych sytuacjach i warunkach geologicznych wydobycie może być nie ekonomiczne. Nowe odkrycia w rejonie zatoki Puckiej oraz w okolicy Nowej Soli to poważne uzupełnienie bazy zasobowej w sól.
słowa kluczowe sole kamienne, sole, sole potasowe, sól Kłodawa, sól Wieliczka,
kategorie Budownictwo >> Geodezja, geologia i kartografia
Edukacja i szkolnictwo >> Nauka
Przemysł i produkcja >> Przemysł mineralny
data wpisu 2019-10-14
url http://www.sole-kamienne-polska.eu
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.
linki:
Podolog Poznań | psi fryzjer poznań |
Skrypt katalogu v 2.7.0 www.katalog.web-news.eu | kontakt: mirek1803@op.pl